Obóz Biała Podlaska - Sierpień 2010

Uczniowski Klub Sportowy ,,dwójka” Sochaczew rozpoczął działalność w czerwcu 2010 roku przy Gimnazjum nr 2 im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie. W poprzednich latach sekcja działała pod patronatem Miejskiego Klubu Sportowego ,,Orkan” Sochaczew, którego wychowankiem jest medalista Mistrzostw Polski Juniorów Jakub Bartosiewicz. Zaangażowanie rodziców, trenerów i sympatyków sochaczewskiego sportu przyczyniło się do powstania stowarzyszenia, którego nadrzędnym celem jest promowanie sportu pływackiego i wychowanie poprzez sport.
W klubie trenuje 53 zawodników z roczników 1995 – 2002 , którzy doskonalą swoje umiejętności pływackie na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ulicy Olimpijskiej 3 pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej tj. Jakuba Sidora i Pawła Domańskiego
Działalność klubu nie byłaby możliwa bez zaangażowania rodziców zawodników, którzy zasiadają w Zarządzie Klubu oraz w Komisji Rewizyjnej.

Klub posiada licencję nr. 059/14 Polskiego Związku Pływackiego oraz jest zarejestrowany w Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związku Pływackim (WMOZP)